PDA

צפייה בגרסה מלאה : פרסום חיכוך בין רפסודות

MiyukiChan
12/03/12, 13:24
כאן ביפן, לפני כעשר שנה. 2014, התפוצץ כור גרעיני.
לא!
זה לא היה כור גרעיני, זה היה משהו, משהו שהאנושות עוד לא ראתה. זה היה פיצוץ מדהים ומחריב.
לא נשאר כאן כלום חוץ מפיסת אדמה קטנה ואפר של עצמות שעתה התכלו.

אני ניצול. ניצול של הפיצוץ.
לא, הפיצוץ לא היה רק כאן.
יותר ממיליארד הרוגים, וזהו רק שיעור של זמן כדי למצוא עוד.
אני לבד כאן.
אין כאן צורות חיים, מלבד הדבר שלו הפיצוץ גרם.

עד לפני יומיים הייתי בקבוצת ניצולים, ולאחר התקפה כל אחד התפצל למקום אחר.
המפקד מת.
הם קראו להם,
ALBINO

יצורים מפחידים, עור לבקני ומפחיד עיניים אדומות לא נראים כלל וכלל כמו לבקן אנושי.
בעלי שיניים עם קוטר שיכול לחרוט בפלדה ומזילים ריר עם חשק לבשר אדם חיי.

אני בנאדם בן 14 עם נשק...
נשמע הזוי כל פעם שאני רק חושב על זה. נלחם על חיי נגד היצורים, ולשם מה?
בסופו של דבר אנחנו במיעוט כפול.
זה מה שחשבתי בהתחלה, בבכי.
מפקד הפלוגה של ההתנגדות הצליח לשכנע אותי שאין טעם לחשוב בצורה הזו.
זאת בדיוק מחשבה שהייתה יכול להרוג אותי,
כמעט איבדתי את היד לראשונה, אין צורך בפירוט. הצלקת הזו כבר תסביר הכל.
טוב, אני מקווה שהיומן יהיה לי כזיכרון המשכי ולא יאבד לי לעולם.
אני צריך לשמור עליו בלב ובכל מה שנותר לי כדי לתעד רגעים חשובים.

ריו סגר את היומן, החזיק בנשק וצעק:
"אני ילחם עד הסוף! אני אנצח! אני אנקום! אהיה חזק!"

לאחר מספר שניות הופיע המפלצת ששמעה את הנאום של ריו.
ריו היה המום לגודלה כי עוד לא ראה אלבינו שכזה, הוא היה
שחור

באותו לילה, ריו נטרף ע"י המלצת ויומנו נשאר על הרצפה.
האלבינו לא יכל לאכול את היומן.
הסיבה אינה ידועה.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

כאן נגמר החלק הראשון של
"חיכוך בין רפסודות"

נכתב ע"י: קלארה.

נכתב עקב המלחמה שקוראת בינינו לבין עזה....

אני כותבת יצירות דרך רגשות.
מקווה שנהנתם מהחלק הראשון.

מי שמזהה את השיר, אני אוהבת אותו XD

PPzEgfdX_t4

Ryan
12/03/12, 13:41
ואוו. איזה סיפור.. זה מאוד מרגש..

וברור שאני מזהה את השיר.

קיסינג'ר
12/03/12, 13:44
Wish you were here, של פינק פלויד. מגיע מיד אחרי השיר "Have a cigarete" (זה שמו המדוייק?) שניהם באלבום Wish you were here, מכיל 5 שירים. אבל ללא ספק החלק הכי טוב באלבום זה השיר הראשון בדקה ה-7:30 ומעלה.. Shine on you crazy daimond :P
שמעי אני חרשן פינק פלויד O.O
ולגבי הסיפור: יפה מאוד, לקח לי כמה שניות בהתחלה להבין שזה פורום יצירות ><"

Ryan
12/03/12, 13:46
אני מת על we dont need no education

ההתחלה עם המסוק ענקית.

noy0
12/03/12, 13:59
אוקיי! שלום לך, מיוקי. זוכרת אותי? נוי? דיברנו בפורים ? (:
חחח, אני צוחקת - אבל ברצינות אנחנו בקושי מדבות כבר :(
ממש ממש אהבתי!

עכשיו, לתגובה הבונה, הפתיח טוב. קצר, בדיוק כמו שצריך.
חלק שדיי הפריע לי היה "אני בנאדם בן 14 עם נשק..."
מ2 סיבות, קודם כל - את מנסה להדגיש את זה שהוא קטן. השימוש במילה 'בנאדם' לא מתאימה, עדיף להגיד
"אני ילד בן 14 עוד נשק.." או "אני בן 14. ואני עם נשק.." כאילו הוא משתנק מהמחשבה.
עוד דבר לגבי המילה הזו, כשאת כותבת - בכל סטייל- במקום להשתמש בקיצורים עדיף לכתוב מלא, אלא אם כן את מצטט ואז זה משתמשים בסלנג ברור, פה - אם את דבקה בהחלטה להשתמש במילה בנאדם - תגידי בן אדם.
יותר מזה, אני לא מכירה שום מושג בשם 'מיעוט כפול', אם את רוצה להדגיש את המיעוט תני מספר, או תגידי אנחנו במיעוט מוגזם\לא הגיוני\הזוי\ אדיר\ גדול בהרבה...
חוץ מזה, אם את רוצה לתאר מחשבה, לא אומרים "זה מה שחשבתי בהתחלה" אומרים "אלה היו מחשבותי" או אם נחזור לסגנון עם שפה פחות גבוהה - "חשבתי לעצמי" ואז את תיאור הזמן במדוייק, כמו "כשרק הצטרפתי".

עוד דבר שהטריד אותי היה כשכתבת "בצורה הזו", פשוט מאוד כי ה'ה' מיותרת, "בצורה זו". :<

דבר אחרון, (מצטערת), כשאת מסיימת לספר את החלק מהיומן הכי טוב לתאר כמה שיותר, אין לנו כאן דרך להבין איך הרקע נראה,
ריו סגר את היומן, החדר עוד היה חשוך\מואר, הקירות מעץ\אבן (וכ"ו) התפררו\הצליחו להחזיק מעמד, בקושי, הוא היה לבוש ב...
לפתע קם וצעק ..

וכשאת מתארת את האלבינו שבא, תתארי אותו. כמו בהתחלה, אפילו אם זה ישמע מטומטם לחזור על זה- זה חשוב . כבר עברת חלק בסיפור והקוראים, לא כמוך שהמצאת את הדמות, לא בהכרח עדיין זוכרים איך הוא נראה.
אחרי זה תדגישי שהוא היה שחור.
ואחרון חביב (באמתת~) זה שוב הקיצורים . על ידי. לא ע"י. :)

מצצטערתת אם הגזמתי טיפה :(
אני פשוט.. זה מחרפן אותי לקרוא ולראות קיצורים.
וחלק חשוב בסיפור זה התיאורים, בלי זה - איך נדע איך הכל נראה?
ואם את לא אוהבת ככה, את יכולה לעשות כמו שעשיתי בסיפור האחרון שפרסמתי, בה הדמות חשבה על המקום ותיארה תוך כדי הסקה איפה היא, כדי לשמור על הסיפור עם פחות תיאורים ויותר.. עלילה ? :)
ציטוט לדוגמא (ממה שכתבתי) :

It was big. Very big, a building than? At least 3 floors, from what I can see, a lot of people. Too many. How didn't anyone look suspicious?

תודה על ההקשבה והסבלנות :>

--

לא מזהה את השיר, אבל הוא יפה :<

MiyukiChan
12/03/12, 14:19
Wish you were here, של פינק פלויד. מגיע מיד אחרי השיר "Have a cigarete" (זה שמו המדוייק?) שניהם באלבום Wish you were here, מכיל 5 שירים. אבל ללא ספק החלק הכי טוב באלבום זה השיר הראשון בדקה ה-7:30 ומעלה.. Shine on you crazy daimond :P
שמעי אני חרשן פינק פלויד O.O
ולגבי הסיפור: יפה מאוד, לקח לי כמה שניות בהתחלה להבין שזה פורום יצירות ><"

חחחח מתע עליך XD

אני מת על we dont need no education

ההתחלה עם המסוק ענקית.

איזה דעה על הסיפור? :/

אוקיי! שלום לך, מיוקי. זוכרת אותי? נוי? דיברנו בפורים ? (:
חחח, אני צוחקת - אבל ברצינות אנחנו בקושי מדבות כבר :(
ממש ממש אהבתי!

עכשיו, לתגובה הבונה, הפתיח טוב. קצר, בדיוק כמו שצריך.
חלק שדיי הפריע לי היה "אני בנאדם בן 14 עם נשק..."
מ2 סיבות, קודם כל - את מנסה להדגיש את זה שהוא קטן. השימוש במילה 'בנאדם' לא מתאימה, עדיף להגיד
"אני ילד בן 14 עוד נשק.." או "אני בן 14. ואני עם נשק.." כאילו הוא משתנק מהמחשבה.
עוד דבר לגבי המילה הזו, כשאת כותבת - בכל סטייל- במקום להשתמש בקיצורים עדיף לכתוב מלא, אלא אם כן את מצטט ואז זה משתמשים בסלנג ברור, פה - אם את דבקה בהחלטה להשתמש במילה בנאדם - תגידי בן אדם.
יותר מזה, אני לא מכירה שום מושג בשם 'מיעוט כפול', אם את רוצה להדגיש את המיעוט תני מספר, או תגידי אנחנו במיעוט מוגזם\לא הגיוני\הזוי\ אדיר\ גדול בהרבה...
חוץ מזה, אם את רוצה לתאר מחשבה, לא אומרים "זה מה שחשבתי בהתחלה" אומרים "אלה היו מחשבותי" או אם נחזור לסגנון עם שפה פחות גבוהה - "חשבתי לעצמי" ואז את תיאור הזמן במדוייק, כמו "כשרק הצטרפתי".

עוד דבר שהטריד אותי היה כשכתבת "בצורה הזו", פשוט מאוד כי ה'ה' מיותרת, "בצורה זו". :<

דבר אחרון, (מצטערת), כשאת מסיימת לספר את החלק מהיומן הכי טוב לתאר כמה שיותר, אין לנו כאן דרך להבין איך הרקע נראה,
ריו סגר את היומן, החדר עוד היה חשוך\מואר, הקירות מעץ\אבן (וכ"ו) התפררו\הצליחו להחזיק מעמד, בקושי, הוא היה לבוש ב...
לפתע קם וצעק ..

וכשאת מתארת את האלבינו שבא, תתארי אותו. כמו בהתחלה, אפילו אם זה ישמע מטומטם לחזור על זה- זה חשוב . כבר עברת חלק בסיפור והקוראים, לא כמוך שהמצאת את הדמות, לא בהכרח עדיין זוכרים איך הוא נראה.
אחרי זה תדגישי שהוא היה שחור.
ואחרון חביב (באמתת~) זה שוב הקיצורים . על ידי. לא ע"י. :)

מצצטערתת אם הגזמתי טיפה :(
אני פשוט.. זה מחרפן אותי לקרוא ולראות קיצורים.
וחלק חשוב בסיפור זה התיאורים, בלי זה - איך נדע איך הכל נראה?
ואם את לא אוהבת ככה, את יכולה לעשות כמו שעשיתי בסיפור האחרון שפרסמתי, בה הדמות חשבה על המקום ותיארה תוך כדי הסקה איפה היא, כדי לשמור על הסיפור עם פחות תיאורים ויותר.. עלילה ? :)
ציטוט לדוגמא (ממה שכתבתי) :

תודה על ההקשבה והסבלנות :>

--

לא מזהה את השיר, אבל הוא יפה :<

חחח נוי, אני את תמיד פנויה לתת דעה ולדבר איתי :)
אמממ נתחיל מהבנאדם.
רציתי להדגיש דווקא בנאדם, כמילה שהיה קשה להגיד בסיפור, אין כבר ערך לאדם באותו סיפור, כי הוא כמעט נכחד, אין דבר כזה סבא, סבתא או ילד. כל אחד לוחם.
זה מה שניסיתי להדגים בעצם.

ואת האמת אני דיי אוהבת לשים פחות פרטים.
אני ממש אוהבת כשהקורא חושב בעצמו גם.
זאת הסיבה פחות או יותר :)

gregory
12/03/12, 14:31
אין לי מילים
עמוק בהחלט.

Ryan
12/03/12, 14:54
נתתי את הדעה שלי בתגובה הראשונה O_O

MiyukiChan
12/03/12, 15:04
נתתי את הדעה שלי בתגובה הראשונה O_O
אה סליחה,
התגובה הראשונה ששמתי לב הייתה של אביב XD

ModernWar
12/03/12, 15:07
וואי...סיפור טוב.....גרמתי לי לחשוב...... :) מחכה לחלק השני ><

amitlevy14
12/03/12, 15:15
פשששש נחמד מאוד :)

MiyukiChan
12/03/12, 16:04
טוב, אז אני כבר חושבת על המשך! :)
תודה לכולם.

יש מישהו שיכול להביא עצות? 0.0

noy0
12/03/12, 19:55
אני אוותר על לצטט, כי אני באייפוד ואין לי כוח.
אני הבנתי את זה שיש ערך לבן אדם, ולכן נתתי דוגמא והדגשתי את החוסר שימוש בקיצורים.
עוד דבר, אני מכירה את הכתיבה שלך ויודעת שאת לא אוהבת להוסיף תיאורים - בכלל זה יותר דומה לשיר ללא מנגינה (סגנון לאה גולדברג חדשני ולא דיכאוני כזה)
אבל את עדיין צריכה לתת בסיס. וגם אם את לגמי מתנגדת - ואני ר אם זה . זה הסגנון שלך! את עדיין צריכה לתת תיאורים. זה לא אומר בהכרח על משהו נראה, אבל יש חוסר מוחלט. למשל, איך הדמות הגיבה? (תיאור של פחד, שמחה, עצב וכ״ו)
זה דבר בסיסי שמונע ממנו לדמיין את הסיפור כמו שצריך.

בבקשה, קחי לצומת לבך ותנסי להוסיף הבעות בהמשך?
אם לא, אשמח לשמוע למה לא! תמיד מעניין ;)

MiyukiChan
13/03/12, 05:25
אני אוותר על לצטט, כי אני באייפוד ואין לי כוח.
אני הבנתי את זה שיש ערך לבן אדם, ולכן נתתי דוגמא והדגשתי את החוסר שימוש בקיצורים.
עוד דבר, אני מכירה את הכתיבה שלך ויודעת שאת לא אוהבת להוסיף תיאורים - בכלל זה יותר דומה לשיר ללא מנגינה (סגנון לאה גולדברג חדשני ולא דיכאוני כזה)
אבל את עדיין צריכה לתת בסיס. וגם אם את לגמי מתנגדת - ואני ר אם זה . זה הסגנון שלך! את עדיין צריכה לתת תיאורים. זה לא אומר בהכרח על משהו נראה, אבל יש חוסר מוחלט. למשל, איך הדמות הגיבה? (תיאור של פחד, שמחה, עצב וכ״ו)
זה דבר בסיסי שמונע ממנו לדמיין את הסיפור כמו שצריך.

בבקשה, קחי לצומת לבך ותנסי להוסיף הבעות בהמשך?
אם לא, אשמח לשמוע למה לא! תמיד מעניין ;)

אוקיי, אני אנסה לעשות את זה בחלק השני דה גסו
תודה על התגובה הבונה והעזרה גסו.
מתה עליך :)

noy0
13/03/12, 16:06
תמיד 3>