PDA

צפייה בגרסה מלאה : מדריך כמה טיפים לאנימציית קרב *מומלצים מamitlevy14*

amitlevy14
25/02/12, 17:57
טיפים לאנימציית קרב
~~~~~~~~~~*מומלץ מamitlevy14*~~~~~~~~~~~

1-skewing:
תשתמשו בזה כל הזמן שאתם תוקפים!
זה אומר שאתם עובדים על כל פריים ופריים באנימציה, זה משפר את המהירות ועושה את האנימציה חלקה יותר, כמובן שעוזר בכומבו (מתקפות ברצף).

2-רזינג:
אל תשתמשו בזה הרבה בקרב, זה יכל להרוס, אך תשתמשו בזה כשאתם עוצרים בהליכה/ריצה, נוחתים על הריצפה, אבל אל תשתמשו בזה יותר מידי כי זה יהרוס הכל, תשתמשו יותר בskewing.

3-smooth:
בשביל שהאיכות תיהיה טובה על כל דבר שאתם שמים בlibrary (למשל דמות, רקע, מפלצות, סקילים וכו'...).
בשביל לעשות את זה אתם לוחצים מקש ימיני עם העכבר על הדמות בlibrary או המפה או מה שזה לא יהיה, לוחצים על Proprties, ואז יש יופיע לכם כזה חלון קטן כזה.
אתם מסמנים v על הריבוע הקטן איפה שכתוב "Allow smoothing" ואז למטה אתם מגדירים כ"Lossless (PNG/GIF" ואז זה כבר יעשה את הsmooth.

4-onion skin:
זה מופיע במדריך שלי בלינקייה "המדריך הפלאש הגדול" יש שמה פירוט על זה, זה עוזר למקם את הדמויות וכל הדברים לפי המקום המתאים, מאוד שימושי!

5-אפקטים:
בשביל שהאנימציה תראה טוב תשתמשו בafter efects שבbannedstory (בהתחלה מומלץ להשתמש בזה, בשלבים מאוחרים יותר יש תחליפים לזה, אני כבר פחות משתמש בזה אבל פעם הייתי משתמש בזה כל הזמן, פשוט בשלב מאוחר יותר יש תחליפים שיודעים להשתמש בהם וקשה בהם להשתמש אם לא יודעים את שאר הדברים).
תשתמשו בhits שבסקילים בbannedstory, כשאתם פוגעים תשתמשו בזה, יש גם כל מיני hits שלא ממייפל שמשתמשים, יש לי כמה וגם לשאר האנימטורים.
תשתמשו בgrounds, grounds למעשה זה אפקט של האדמה/אבק, אם אתם נוחתים על הרצפה אתם יכולים להשתמש בזה וזה יתן אפקט טוב, אותו דבר אם אתם מפעילים כוח וכו'...
יש עוד כל מיני סוגי אפקטים בפלאש, אתם יכולים לשחק איתם, האפקט ההכי משומש לדעתי זה "blur" שאתם מיכולים להשתמש בו רק בסימבול של movieclip.

6-sounds efects:
זה הכרחי בכל אנימציה, הסאונדים נותנים את האפקט של המכה, נפילה, רעידה, מהירות ועוד מלא מלא דברים, אם תשתמשו בזה זה ישפר את האנימציה.
כמובן אם תשתמשו בvoice מידי פעם זה יוסיף, אך תוסיפו ברגע המתאים, אל תדחסו סתם (לא על הsounds efects).

7-V-cam:
זה למעשה המצלמה של האנימציה, היא משתמש לzoom, עזר למכות, משפרת את הזרימה באנימציה, אם יודעים להשתמש בה נכון זה ישפר את האנימציה לרמה גבוהה!
בשביל להשתמש בה יש כל מיני דרכים (בינייהם הפיזיקה שעליו יסופר בהמשך).

8-קו עזר:
בראש ובראשונה קו עזר!
הוא עוזר לאנימציה להיות ישרה, אתם משתמשים בה לאורך האנימציה וכשאתם גומרים אותה, אתם מוחקים את הקו.
*שימו לב שאתם שמים על הריצפה ולא מעליו, אחרת הדמויות יהיו על האוויר.

9-פיזיקה:
אחד הדברים שהכי עוזרות באנימציה, אסף עשה על זה מדריך בלינקייה.
פיזיקה עוזרת בקפיצה, החלקה(יפורט בהמשך), v-cam, מהירות ועוד מלא!
אני לא יפרט על זה כי כמו שאמרתי אסף עשה על זה מדריך אבל אתם חייבים לדעת את זה כי אם לא האנימציה שלכם אף פעם לא תהיה טובה :/

10-החלקה:
אתם משתמשים בהחלקה כשאתם נופלים (כשאתם כבר על הריצפה), כשאתם עוצרים ועוד כמה...כמובן שזה חלק מהפיזיקה.

11-קרב בין שני דמויות:
כשאתם עושים אנימציה של דמות נגד דמות, שימו לב, כשדמות אחת נפגעת היא חייבת להחליף תנוחה, אחרת זה יראה כמו פסל או משהו...
כשדמות פוגעת בדמות אתם עושים לשניהם החלקה, אך תעשו שלדמות שתוקפת פחות החלקה ולדמות שנפגעה יותר החלקה.

12-שימוש בנשק:
כשאתם משתמשים בנשק אתם עושים שכבה נפרדת לנשק, מדוע? מכיוון שככה יש לכם יותר אופציות התקפה וגם זה ילך לכם יותר חלק ומגניב.
מידיי פעם יש קטעים שהחרב לא תתאים לתנוחה, בשביל לעשות שזה יראה שיד מחזיקה את החרב לא עושים את זה בפוטושופ או בתוכנה אחרת, אתם עושים את זה בפלאש, אתם לוחצים על הפריים של הנשק על ctrl+b, ואז יש לכם אפשרות למחוק, תמחקו את האזור של היד ואז זה יראה טוב :)

13-זרימה:
זרימה הוא חלק חשוב מאוד בקרב, אחרי שלמדתם להשתמש הכל נכון, יהיה לכם קל להבין את הזרימה, אני חייב לציין זה דבר שקשה להבין (אין לו הסבר מדוייק).
אז אני יתן שני הסברים, אחד של רביד (זה שהצליח ללמד אותי את הזרימה מצויין "אני סוגד לך!") ואחד שלי במילים.

הסבר של רביד:(תראו את הסרטונים במלואם ולא לדלג!)
זה לא זרימה-
http://www.youtube.com/watch?v=bcsKoJ8TP2E

זה זרימה:
http://www.youtube.com/watch?v=ySOfVchkMWE

זה הסבר של רביד, עכשיו אני יסביר את רביד ואת ההסבר שלי.
למעשה קרב ללא זרימה זה קרב שאין בו כומבו (דבר ראשון), המתקפות הולכות בצורה איטית ומשעממת, כל פעם דמות אחרת מביאה מתקפה חזקה אבל לוקח לה זמן ומבזבזת זמן.
קרב עם זרימה זה קרב מהיר, מתקפות מהירות וכמובן כומבו.
אבל יש עוד דבר, זה לא בהכרח חייב להיות מתקפות מהירות, יש אפשרות להסקה בין מתקפה למתקפה אבל לא להרבה זמן, אתם יכולים לשים לב לזה בסרטונים, רואים שזה קשה להסביר :/
זרימה זה לא חייב להיות מהיר אך לא איטי מידיי, מבלבל אההה?
אני ינסה להסביר בדרך נוספת.
תתארו קרב של שני אנשים שנלחמים במתקפות מיוחדות, כמו בסרטון שללא זרימה, הם לרוב לא מתקרבים זה לזה ומתקיפים מרחוק ולוקח זמן עד שהמתקפה משפיע, זה ללא זרימה.
קרב עם זרימה זה ילך ככה למשל: שני אנשים נלחמים באגרוף, מכים אחד את השני מהר, הם נלחמים עם אגרופים, בעיטות וזמן המתקפות שלהם מהירים מה שגורם לאנימציה להיות מגניבה ומעניינת.
אני מקווה שהבנתם נכון, זה אחד הדברים שאכן קשה להסביר :/

טוב זה כל הטיפים, אני מקווה שהם יעזרו לכם ;)
בבקשה תגובות ואם לא הבנתם משהו תגידו!

gregory
26/02/12, 04:48
יצא טוב דווקא
ואומרים קומבו.....
ואין לי כוח למצוא שגיאות כתיב
בשביל זה יש את יאיר...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
המדריך יצא טוב האמת
ולא הבנתי את הקטע של פיזיקה בפלאש
אין קשר כל כך XD

amitlevy14
26/02/12, 04:56
יצא טוב דווקא
ואומרים קומבו.....
ואין לי כוח למצוא שגיאות כתיב
בשביל זה יש את יאיר...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
המדריך יצא טוב האמת
ולא הבנתי את הקטע של פיזיקה בפלאש
אין קשר כל כך XD

מה לא הבנתה...כומבו זה מילה באנגלית אז לא משנה איך כותבים אותה בעברית 0_0
ותודה...
עוד?
עכשיו אני נזכר בעוד כמה דברים אבל זה כבר לא משנה XD

gregory
26/02/12, 11:07
פיזיקה=מדעים
פלאש=תוכנה כזאת

אין קשר....
וזה נכתב Combo
אבל בעברית קומבו
יאיר תגיב פה..

ofekmaslaty
26/02/12, 11:08
פיזיקה=מדעים
פלאש=תוכנה כזאת

אין קשר....
וזה נכתב Combo
אבל בעברית קומבו
יאיר תגיב פה..

אחי פיזיקה בפלאש לא קשור בכלל לפיזיקה במדעים :rolleyes:

amitlevy14
26/02/12, 11:16
פיזיקה=מדעים
פלאש=תוכנה כזאת

אין קשר....
וזה נכתב Combo
אבל בעברית קומבו
יאיר תגיב פה..

מה? אחי, combo זה מילה באנגלית (לועזית) אפשר לכתוב את זה גם עם "ק" וגם על "כ".
ופלאש זה לא "תוכנה כזאת" זה תוכנה שאיתה עושים אנימציות....

אחי פיזיקה בפלאש לא קשור בכלל לפיזיקה במדעים :rolleyes:

1+
פיזיקה בפלאש יותר קל XD
והפיזיקה גורמת לכך שהאנימציה תראה ראליסטית.
ואם מישהו ימשיך לדבר על זה הודעתו תמחק ויקבל אזהרה.

כמובן יש עוד טיפים אבל אין לי כוח לכתוב....חחחחח

Gokudera_Hayato
26/02/12, 11:55
עמית אחלה של מדריך!
וגרגורי תבין... יש הרבה חוקים בפיזיקה שחלים בחיים האמיתיים...
ואנחנו רוצים שהאנימציות יראו ראליסטיות אז אנחנו שמים דברים באנימציות כמו שתנועות שיראו כאילו יש כוח משיכה-הרי מתיי שאתה קופץ אתה צריך לרדת (וברור שלא לצוף לך באוויר כמו איזה בלון...)
טוב הבנת? ועמית למרות שאתה צודק כולם כותבים קומבו אז זה יהיה יותר ברור אם תגיד את זה ככה...
אה ועמית: סק*יפ!